Styrdokument och förtroendevalda

Styrelse

Jan Svensson/Mikrofonden Väst, ordförande
jan.svensson@coompanion.se

Åse Classon/Hela Sverige Ska Leva
ase.classon@helasverige.se

Sofie Nyholm/JAK Medlemsbank
sofie.nyholm@jak.se

Michaela Berglund/Feminvest
michaela@feminvest.se

Thomas Åberg/Convoy Umeå
thomas@convoy.se

Ulrika Persson/Skoopi
ulrica@dialogkraft.se

Maria Flock Åhlander/Ekobanken
maria.flock-ahlander@ekobanken.se

VD Ylva Lundkvist Fridh är adjungerad till styrelsen.

Suppleanter

Leif Thyrén/ Värmlandskooperativen
Kristoffer Lüthi/ Ekobanken
Örjan Samuelsson/ Mikrofonden Örebro län

Revisorer

Lars Magnus Frisk, Guide revision

Valberedning

Helen Curry mikrofonden.uppsala@gmail.com
Isabel Suarez isabel.suarez@coompanion.se
Pia Tingvall pia.tingvall@coompanion.se

Medlemmar

Coompanion Sverige

Hela Sverige ska leva

Ekobanken Medlemsbank

JAK Medlemsbank

Svenska Kommunalarbetareförbundet

Bygdegårdarnas riksförbund

Mikrofonden Väst

Coompanion Kronoberg

Mikrofonden Z

Mikrofonden Örebro län

Mikrofonden Halland

Mikrofonden Öst

Mikrofonden Östergötland

Mikrofonden Uppsala län

Dokument

Translate »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support